Tiesioginė šv. mišių transliacija danijos lietuviams iš kavarsko bažnyčios

2020-12-05

Visus maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti!

skelbimas (3).jpg

KURKLIŲ BAŽNYČIOS STOGO PAKEITIMO IR BAŽNYČIOS BEI VARPINĖS PERDAŽYMO DARBAI IR MEDŽIAGOS

2020-11-16

Džiaugiamės, kad 2020 m. pakeitėme Kurklių bažnyčios stogą. Taip pat bažnyčia ir varpinė buvo naujai perdažytos. Dalį reikalingų lėšų stogo pakeitimui skyrė Anykščių rajono savivaldybė pagal programą “Sakralinio paveldo objektų tvarkymas”. Paskirta suma buvo 13 000 eurų. Trūkstamą likusią dalį lėšų paaukojo parapijiečiai. Taip pat šiais metais buvo naujai perdažyta Kurklių bažnyčia ir varpinė. Perdažymo darbus finansavo Laimontas ir Virginijus Sabaliauskai.

Dieve, amžinomis gėrybėmis atlygink Tavo namų geradariams!


Šv. mišių LAIKAS KAVARSKO, KURKLIŲ, UŽUNEVĖŽIŲ BAŽNYČIOSE VISŲ ŠVENTŲJŲ IR VĖLINIŲ DIENOMIS

2020-10-20

Lapkričio 1 d.:

Kavarsko bažnyčioje 10:00 val.; 18.00 val. Vėlinių išvakarių šv. Mišios ir gedulinė procesija bažnyčios viduje.

Kurklių bažnyčioje 12:00 val.

Užunevėžių bažnyčioje 13:30 val.

Lapkričio 2 d.:

Kavarsko bažnyčioje 10:00 val. ir gedulinė procesija bažnyčios viduje.

Kurklių bažnyčioje 12:00 val. ir gedulinė procesija bažnyčios viduje.

Užunevėžių bažnyčioje 13:30 val. ir gedulinė procesija bažnyčios viduje.

8981551983-antkapis-amzinybe-kapines-kryzius-mirtis-paminklas-velines-atmintis-zvake.jpg

Brandos atestatų įteikimas abiturientams Kavarsko bažnyčioje

2020-08-14

Kavarsko mokyklos 68 laidos abiturientų išleistuvės, kaip įprastai, vyko Kavarsko šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Čia buvo įteikti brandos atestatai. Ceremonija įvyko rugpjūčio 14 d.

Nuotraukų autorė Toma Gražytė


Jungtinis Kavarsko ir Kurklių bažnyčių choras Marijos dienoje Šiluvoje

2020-08-13

Rugpjūčio 13 d. Marijos dienoje Šiluvos bazilikoje 10.00 val. šv. Mišiose giedojo jungtinis Kavarsko ir Kurklių bažnyčių choras. Šv. Mišias aukojo ir homiliją pasakė Kavarsko ir Kurklių parapijų klebonas kun. dr. Nerijus Vyšniauskas.


Švč. M. Marijos Škaplierinės atlaidų šventimas Kurklių bažnyčioje

2020-07-19

2020 m. liepos mėn. 19 d. Kurklių bažnyčioje buvo iškilmingai švenčiami Švč. M. Marijos Škaplierinės atlaidai. Atlaidus vedė ir pamokslą pasakė Marijos radijo direktorius kun. Saulius Bužauskas.

Nuoširdus ačiū visiems prisidėjusiems prie atlaidų iškilmės!


Kavarskiečių ir kurkliečių piligriminė kelionė į Žemaičių Kalvariją

2020-07-02

Liepos 2 d. kavarskiečiai ir kurkliečiai vyko į piligriminę kelionę ir dalyvavo Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose, ėjo Kryžiaus kelio kalnus. Taip pat pasveikino vysk. dr. Algirdą Jurevičių tapus Telšių vyskupu.


ŠV. JONO KRIKŠTYTOJO ATLAIDAI kAVARSKO BAŽNYČIOJE

2020-06-24

Birželio 21 d. Kavarsko bažnyčioje buvo iškilmingai švenčiami tituliniai Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios atlaidai. Atlaidų šv. Mišias aukojo ir pamokslus pasakė Marijos radijo direktorius kun. Saulius Bužauskas. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie atlaidų iškilmės.



Su Šv. Velykomis!

2020-04-11

Mieli ir brangūs! 

O angelas tarė moterims: „Jūs nebijokite! Aš žinau, kad ieškote Jėzaus, kuris buvo nukryžiuotas.  Jo čia nebėra, jis prisikėlė, kaip buvo sakęs. Įeikite, apžiūrėkite vietą, kur jo gulėta. Ir skubiai duokite žinią jo mokiniams: 'Jis prisikėlė iš numirusių ir eina pirma jūsų į Galilėją; tenai jį ir pamatysite'. Štai aš jums tai paskelbiau“. (Mt 28,5-7)

Sveikinu Jus su Šv. Velykomis!

kun. dr. Nerijus Vyšniauskas


KAIP GALĖTUME PRISIDĖTI palaikydami savo parapijas?

2020-03-25

Arkivyskupijos kurija jau gauna žmonių klausimų, kaip jie galėtų prisidėti palaikydami savo parapijas, kuriose, kaip žinome, šiuo metu nevyksta viešos pamaldos. Tačiau ir šiuo sunkiu pandemijos laiku Bažnyčia atlieka svarbų vaidmenį suteikdama žmonėms pasitikėjimo ir vilties. Bažnyčiose nevykstant viešoms pamaldoms, sumažėjo ir žmonių, kurie aukotų ir padėtų parapijoms išsilaikyti.

Tad kaip paremti parapijas ir jose tarnaujančius kunigus?

Daugelis parapijų turi interneto svetaines, kuriose nurodytos ir parapijų sąskaitos. Norėdami paremti parapiją jos būtiniausioms šiuo metu reikmėms (pvz., Carito veiklai, raštinės darbui ir pan.), galime aukoti internetu mokėjimo paskirtyje nurodydami „Auka“ (parapijų sąrašus ir kontaktus rasite ir čia >>)

Svarbi parama šiuo atveju Bažnyčiai būtų šv. Mišių užsakymas įvairiomis intencijomis, nes kunigai aukoja šv. Mišias net ir už uždarytų durų, yra pasirengę ir toliau savo malda užtarti tikinčiųjų prašymus.

Užsakant Mišias telefonu (arba el. p.) ir nesant galimybės perduoti auką į rankas, ją taip pat galima pervesti į parapijos sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodant „Auka už Mišias“.

Primename, kad visuomet išlieka galimybė jums rūpimu klausimu pasikalbėti su kunigu telefonu ar susisiekti el. paštu (išsami informacija apie Kauno bažnyčias ir kunigų budėjimą karantino sąlygomis >>) .

Auka parapijai bei šv. Mišių užsakymas leistų kunigams pajusti tikinčiųjų palaikymą ir padėtų šį sunkų laiką išgyventi bendrystėje su Viešpačiu ir su palaikančiais parapijiečiais.

Kavarsko Šv. Jono Krikštytojo parapija

Įmonės kodas: 190854236

Sąskaita: LT59 7182 1000 0170 0401

Bankas: AB "Šiaulių bankas" Adresas: Šaltinio g. 14, Kavarskas, LT-29260 Anykščių r.

Telefonas: +370 682 60006 El. paštas: kunigasnv@gmail.com


Parama

2020-03-23

Kviečiame tikinčiuosius 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio skirti Kavarsko/Kurklių/Užunvėžių parapijų veiklai paremti. Ši parama Jums nieko nekainuoja ir ją galite skirti deklaruojant pajamas. Mūsų rekvizitai pateikti VMI ir šioje parapijos svetainėje.

Kavarsko parapijos kodas: 190854236

Kurklių parapijos kodas: 291255190

Užunvėžių parapijos kodas: 191255951


Apaštalinės Penitenciarijos dekretas dėl ypatingųjų atlaidų suteikimo tikintiesiems dabartinėmis pandemijos sąlygomis

2020-03-21

APAŠTALINĖ PENITENCIARIJA

DEKRETAS

Suteikiami ypatingi atlaidai tikintiesiems, sergantiems Covid-19 liga, kuri įprastai vadinama koronavirusu, bei medicinos darbuotojams, šeimų nariams ir visiems, kurie kokiu nors būdu, taip pat ir malda, jais rūpinasi.

„Džiaukitės viltyje, būkite kantrūs varge, ištvermingi maldoje“ (Rom 12,12). Šv. Pauliaus Romos Bažnyčiai parašyti žodžiai ataidi per visą Bažnyčios istoriją ir tikinčiuosius moko, kaip elgtis kančios, ligos bei negandos akivaizdoje.

Šiuo metu, kai visa žmonija patiria nematomos ir užkrečiamos ligos grėsmę, kuri jau kurį laiką stipriai paveikė visų gyvenimą, diena po dienos kelia nerimastingą baimę, naują netikrumą ir ypač išplitusią fizinę ir moralinę kančią.

Bažnyčiai, sekančiai savo Dieviškojo Mokytojo pavyzdžiu, visada rūpėjo pagalba ligoniams. Kaip nurodo šventasis Jonas Paulius II, žmogiškos kančios vertė yra dvejopa: „Pirmiausia ji yra antgamtinė, nes yra įsišaknijusi į dievišką pasaulio išganymo paslaptį, antra, ji yra giluminiai žmogiška, nes joje žmogus atranda save patį, savo žmogiškumą, savo vertę, savo misiją. (Apašt. laiškas Salvifici doloris, 31).

Taip pat ir popiežius Pranciškus pastarosiomis dienomis parodė savo tėvišką artumą ir pakartotinai pakvietė  nepaliaujamai melstis už sergančius koronavirusu.

Kad visi, sergantys Covid-19, šios kančios slėpinyje galėtų atskleisti „tą pačią Kristaus išganomąją kančią“ (ten pat, 30), ši Apaštalinė Penitenciarija, paties Popiežiaus autoritetu, pasitikėdama Viešpaties Kristaus žodžiu ir tikėjimo dvasioje vertindama vykstančią epidemiją, kad ji būtų išgyventa, siekiant asmeninio atsivertimo, suteikia atlaidų malonę, laikantis toliau išdėstytos tvarkos.

Suteikiami visuotiniai atlaidai koronavirusu sergantiems tikintiesiems, kurie gydytojų sprendimu yra karantinuoti ligoninėse arba savo namuose, jei, širdimi atmesdami prisirišimą prie bet kokios nuodėmės, komunikacijos priemonių pagalba dvasiškai jungsis į Šventųjų Mišių auką, Šventojo Rožinio kalbėjimą, Kryžiaus kelio apmąstymą arba į kitas pamaldumo formas, arba bent sukalbės Tikėjimo išpažinimą, Tėve mūsų maldą ir maldą į Švenčiausiąją Mergelę Mariją, aukodami šį išmėginimą Dievu tikėjimo ir artimo meilės broliams dvasioje, ir, kai tik bus įmanoma, pasiryžę įvykdyti įprastas sąlygas (sakramentinė išpažintis, eucharistinė Komunija ir malda Šventojo Tėvo intencija).

Medicinos darbuotojai, šeimos nariai ir visi, kurie, sekdami gerojo samariečio pavyzdžiu, rizikuodami užsikrėsti, slaugo koronavirusu sergančiuosius pagal dieviškojo Išganytojo žodžius: „Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti“ (Jn 15,13), tomis pačiomis sąlygomis gaus Visuotinius atlaidus.

Taip pat ši Apaštalinė Penitenciarija mielai tomis pačiomis sąlygomis šios dabartinės pandemijos proga suteikia visuotinius atlaidus taip pat ir tiems tikintiesiems, kurie aukoja Švenčiausiojo Sakramento aplankymą arba eucharistinę adoraciją, arba bent pusvalandį Šventojo Rašto skaitymo, arba Šventojo Rožinio maldą, arba Kryžiaus kelio apmąstymą, arba Dievo Gailestingumo vainikėlį, maldaudami Visagalį Dievą epidemijos numalšinimo, sveikatos visiems šios ligos paliestiesiems bei amžinojo išganymo tiems, kuriuos Viešpats pasišaukė pas save.

Bažnyčia meldžiasi už tuos, kurie atsidurtų tokiose sąlygose, kur nebus įmanoma gauti Ligonių patepimo sakramento bei Viatiko, pavesdama dieviškajam Gailestingumui  visus ir kiekvieną šventųjų bendravime, mirties akimirką tikinčiajam suteikia visuotinius atlaidus, jei tik šis buvo tinkamai nusiteikęs ir per visą gyvenimą įprastai kalbėjo kokią nors maldą ( šiuo atveju Bažnyčia papildo tris įprastai reikalaujamas sąlygas). Norint gauti tokius atlaidus patariama pasinaudoti Nukryžiuotuoju ar kryžiumi (plg. Enchiridion indulgentiarum, n.12).

Tegul Švenčiausioji Mergelė Marija, Dievo ir Bažnyčios Motina, Ligonių sveikata ir Krikščionių pagalba, mūsų Užtarėja,  pagelbsti kenčiančiai žmonijai, atitolindama nuo mūsų šios pandemijos blogį ir išmelsdama mūsų išganymui bei šventėjimui visų reikalingų malonių.

Šis dekretas galioja, nepaisant bet kokių priešingų nuostatų.

Pasirašyta Romoje, Apaštalinės Penitenciarijos rūmuose 2020 metų kovo 19 dieną.


Informacija tikintiesiems dėl sielovados karantino sąlygomis

2020-03-19

Mieli tikintieji, norime pateikti kelias praktines gaires apie sielovadą karantino sąlygomis.

Gyvenimas tęsiasi, pateikdamas naujus iššūkius, tačiau taip pat – ir naujas galimybes. Kiekvienoje situacijoje stengiamės tikėjimu atpažinti Dievo artumą ir dalyvauti Jo gailestingojoje meilėje. Ieškodami iškylančių klausimų sprendimo, išlaikykime pasitikėjimą Dievu ir pagarbą bei veiklią meilę vieni kitiems. Būkime degančiu žiburiu, kuris šviečia visiems (plg. Mt 5, 15).

1. „Kur avys, ten ganytojai“. Šiuo sudėtingu metu kunigo tarnystė įgauna kitas formas. Dėl karantino nėra bendrų susibūrimų pamaldoms, parapijiečiai, šeimos nelankomi jų namuose. Tačiau kunigas turi galimybę palaikyti parapijiečius:- pasilikdamas savo tarnystės vietoje,- kasdien melsdamasis už parapijiečius šv. Mišių aukoje, Valandų liturgijoje,- numatytu laiku budėdamas raštinėje ar bažnyčioje, kad patarnautų pavieniams svarbiu reikalu besikreipiantiems žmonėms (dėl išpažinties, dvasinės pagalbos, šv. Mišių užsakymo ir t. t.),- būdamas pasiekiamas prireikus pasikalbėti viešai paskelbtu telefono numeriu ar kitomis komunikacijos priemonėmis.

2. Krikštas. Kūdikiui esant mirties pavojuje, Krikštas yra teikiamas neatidėliojant (kan. 867 §2). Šiuo metu kūdikis krikštijamas, dalyvaujant tik tėvams ir krikštatėviams. Apsvarstytina galimybė Krikšto šventimą atidėti iki laiko, kai bus atšauktas karantinas.

3. Eucharistija. Aukojamos šv. Mišios visomis užsakytomis ir toliau užsakomomis intencijomis. Atšaukus viešas pamaldas, šv. Mišios aukojamos be žmonių. Tikintieji tą dieną yra kviečiami savo intencija melstis namuose, jungiantis į šv. Mišių auką televizijos, radijo, interneto transliacijos dėka, ir priimant dvasinę komuniją. Bažnyčios šiuo metu yra atidarytos tik privačiai, neorganizuotai pavienių tikinčiųjų maldai. Bažnyčioje nerengiamos bendros pamaldos: nekalbamas Rožinis, Gailestingumo vainikėlis, litanijos, neinamas Kryžiaus Kelias ar Kalnai.

4. Atgailos sakramentas. Bendros Atgailos pamaldos neorganizuojamos. Kunigai yra pasirengę išklausyti pavienių to prašančių tikinčiųjų išpažinčių. Kai nėra galimybės atlikti sakramentinę išpažintį, labai rekomenduojama vadinamoji dvasinė išpažintis: ją sudaro tobulas gailestis dėl nuodėmių ir pasiryžimas atlikti sakramentinę išpažintį. Tobulas gailestis yra tada, kai gailimasi ne iš Dievo baimės, bet iš Dievo meilės. Tobulas gailestis naikina nuodėmes, tačiau lieka pareiga vėliau jas išpažinti sakramentinėje išpažintyje, kai tik tai bus įmanoma.

5. Ligonių lankymas. Galima kviesti kunigą pas ligonius, kurie dėl savo būklės pageidauja neatidėliojant priimti Ligonių patepimą ir kitus sakramentus, nors įprastas ligonių lankymas laikinai nutraukiamas. Patarnaujant ligoniams, naudojamasi būtinomis apsaugos priemonėmis, laikomasi ligoninėse nustatytos tvarkos. Pasirūpinti vienišais, sergančiais giminaičiais ar kaimynais, kad jie neliktų be maisto, pagalbos ar paprasto žmogiško bendravimo, kad ir telefonu – tai labai svarbus artimo meilės darbas.

6. Laidotuvės. Laidotuvių šv. Mišios už mirusįjį taip pat aukojamos, nedalyvaujant žmonėms, o apeigos atliekamos tik kapinėse. Raskime naujų būdų malda ir užuojauta pasiekti ir palaikyti artimuosius.

7. Santuokos. Jau suplanuotas santuokas siūlytina nukelti vėlesniam laikui. Priešingu atveju jos laiminamos dalyvaujant tik sužadėtiniams ir dviem liudytojams.

8. Maldos tiltas. Raginame pagal galimybes kasdien 20 valandą, skambant bažnyčių varpams, prašyti šv. Juozapo užtarimo, kalbant maldą „Į tave, palaimintasis Juozapai, kreipiamės vargų spaudžiami“. Tai mūsų visų solidari malda šiuo sudėtingu laiku. Kviečiame ir kita asmenine ar šeimos malda palaikyti ligonius, gydytojus, slaugytojus ir visus, kuriems šis metas yra ypač sunkus.

Į TAVE, PALAIMINTASIS JUOZAPAI, kreipiamės vargų spaudžiami. Melsdami Tavo švenčiausią Sužadėtinę pagalbos, su pasitikėjimu prašome, kad ir Tu mus globotum. Dėl tos skaisčios meilės, kuri Tave jungė su nekaltąja Mergele, Dievo Gimdytoja, ir dėl to tėviško džiaugsmo, su kuriuo glaudei prie savęs Kūdikėlį Jėzų, maloningai pažvelk į visus, kuriuos Jėzus Kristus yra atpirkęs savo Krauju, ir mūsų reikaluose padėk mums savo galia ir užtarimu. Rūpestingasis šventosios Šeimos Sarge, saugok Jėzaus Kristaus žmones. Mylimasis Tėve, padėk mums išvengti visokių klaidų ir nupuolimų. Galingasis Gelbėtojau, stiprink mus kovoje su tamsos galybėmis ir, kaip anuomet išgelbėjai Kūdikėlį Jėzų iš gresiančio jo gyvybei pavojaus, taip dabar gink šventąją Dievo Bažnyčią nuo priešo žabangų ir nuo visokių nelaimių, o kiekvieną mūsų nuolat globok, kad, stiprinami Tavo pavyzdžio ir pagalbos, galėtume šventai gyventi, Dievo malonėje numirti ir pasiekti amžinąją dangaus laimę.

Amen.

Lietuvos vyskupai


Lietuvos vyskupai: paskelbus karantiną, nebevyks jokios viešos pamaldos

2020-03-14

Tikinčiųjų dvasinis gėris – aukščiausias Bažnyčios rūpestis. Lygiai taip pat Bažnyčiai rūpi ir tikinčiųjų saugumas ir sveikata. Dėl šios priežasties Lietuvos vyskupai, atsižvelgdami į Lietuvos Vyriausybės sprendimą skelbti karantiną visoje šalyje nutarė, kad nuo kovo 16 d. 00 val. iki tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, nebevyks jokios viešos pamaldos. Vyskupai dar kartą ragina tikinčiuosius neiti į bažnyčias, bet stebėti kunigo aukojamas šv. Mišias per TV, internetą, klausytis radijo transliacijų. Apsaugokime save ir kitus, ypač pagyvenusio amžiaus žmones! Stebėdami kunigo aukojamas šv. Mišias per TV ir melsdamiesi namuose, galite priimti dvasinę šv. Komuniją ir vienytis maldoje.

Bažnyčios lieka atviros privačiai maldai bei būtiniausiems asmeniniams tikinčiųjų patarnavimams.  Laidotuvės, krikštai ar kiti sakramentai bus teikiami dalyvaujant tik artimiausiems šeimos nariams.

Drauge raginame dar daugiau atsidėti privačiai maldai namuose: skaityti Šventąjį Raštą, prisimindami Jėzaus Kančią mintimis eiti Kryžiaus kelią, daugiau laiko skirti bendrai maldai šeimoje. Internetinės komunikacijos būdu šeimos ir pavieniai asmenys gali jungtis į maldos grupes ar švęsti Dievo Žodžio pamaldas. Išnaudokime šį laiką, kuomet negalime būti kartu fiziškai, maldai už sergančius ir kenčiančius – tai padės mums labiau vienytis su Jėzumi Gavėnios kelyje.

Viešpats ir šiuo išbandymų metu dovanoja mums ne vieną galimybę Jį atrasti iš naujo. Telydi kiekvieną iš mūsų tikėjimo kupina viltis! Teužtaria mus švč. Mergelė Marija – Ligonių Globėja ir Krikščionių Pagalba!

                                                                           Lietuvos vyskupai


Koncertas “Lietuva - Viešpaties lelija”

2020-02-09


2020 m. katalikų kalendorius

2020-01-06

Trijų Karalių iškilmėje dovanojame Kavarsko, Kurklių ir Užunevėžių parapijų kalendorių tiems, kas dar jo neturi.

Picture.jpg